Montáž střešní folie


Montáž parozábtany- postup

V následujícím článku se budeme věnovat montáži parotěsné folie a paropropustné fólie svépomocí. Dnešní standardní technologické řešení hydroizolace střechy obsahuje dvě různé střešní folie. Jedna vlhkost nepropouští do interiéru a druhá vlhkost propouští do exteriéru a naopak brání pronikání exteriérové vlhkosti do konstrukce.

Kompletní postup při stavbě domu najdete zde
střešní fólie svépomocí

Jakmile dokončíme konstrukci krovu, tak můžeme celou stavbu zajistit proti srážkám podstřešní paropropustnou fólií. Montáž difuzní fólie probíhá tak, že se přichytí k vnější straně krokví a připevní pomocí kontralatí. Doporučují se dodržovat přesahy cca 10-15cm, které zajistí, že případná voda nebude stékat dovnitř. U hřebenu bývá zvykem vynechání větrací mezery cca 20cm. Střešní fólie by měla být natažená, neprověšená a jednotlivé přesahy se nezalepují. Fólie se může natahovat příčně, i podélně- záleží na osové vzdálenosti krokví. Další technologickou etapou je montáž latí a položení krytiny.

Abychom dokončili konstrukci střechy, je potřeba nainstalovat tepelnou izolaci mezi krokve a až poté je možné zahájit montáž paronepropustné fólie. Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska. Při aplikaci těchto folií je nutné, aby byly používány ostré nástroje a folie se tak netřepily. Při mechanickém poškození fólie použijte záplatu ze stejného materiálu.

V souvislosti s rekonstrukcí či novostavbami obytných podkroví se v posledních letech často hovoří o nadkrokevní izolaci. Docílíme tak nadstandardních tepelně izolačních vlastností střešního pláště. Chcete-li znát více detailů k nadkrokevní izolaci, pokračujte ZDE.

montáž parozábrany svépomocí

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

Přemýšlíte o stavbě domu a nevyznáte se například v různých typech skladeb střech?

A chcete vědět, co vše předchází samotné stavbě?

Jestli ano, tak právě pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.

Další články na téma stavba domu najdete ZDE.