Zemní práce svépomocí


Jak na zemní práce?

V tomto článku bych Vás rád seznámil s tématem zemních prací. Je důležité vědět, čeho bychom se měli vyvarovat a na co si dát v této etapě stavby domu svépmocí pozor. Zemní práce patří k nejnákladnějším pracím na stavbě vůbec.

Objednejte si knihu o stavbě domu

Zemní práce jsou nevyhnutelnou součástí každé stavby domu a bývají častokrát velice nákladné. Proto je nutné jím věnovat dostatečnou pozornost. Je docela jednoduché si vypočítat, kolik m3 zeminy bude třeba vykopat a do jaké vzdálenosti odvést. Každá stavba vyžaduje vyrovnání podkladu a připravení terénu pro další technologické etapy.Dalšími stavebními objekty mimo samotný dům, které jsou závislé na připravenosti podmíněné zemními pracemi, jsou pokládky vodovodů, kanalizace, plynovodů a elektrických, či elektronických sítí- zkrátka přípojky . Mezi další významné zemní práce patří různé úpravy zahrad, okrasných jezírek, parků a jiné venkovní úpravy.

Stavba domu - sejmutí ornice

Sejmutí ornice

Nás však zajímá spíše stavba domu svépomocí, a tak je dobré vědět, kde začínají zemní práce při stavbě domu. Nejdříve sejmeme ornici v místech, kde budou stát budoucí základy domu. K tomu nám pomůže těžká technika- bagr. Tuto kvalitní zeminu si nezapomeneme schovat na místo, kde nebude překážet při stavbě domu, a zároveň bude snadno dostupná. Budeme jí totiž potřebovat při posledních fázích úprav naší budoucí zahrady. Pakliže máme ornici sejmutou a vytyčené základy, může bagr základy vykopat a připravit tak staveniště na položení přípojek v domě. Před samotným betonováním základů totiž nesmíme zapomenout na položení kanalizace, plynu a vody. Tyto sítě totiž vyúsťují z domu skrze, nebo pod základy. Před betonáží je tedy nutné tyto sítě pojistit chráničkami a ty upevnit tak, aby při betonáži nespadly. Podrobnější informace lze najít v knize stavba domu svépomocí .

Stavba domu - základy Na internetu lze najít mnoho firem poskytujících zemní práce ve Vašem okolí. Zprostředkovávají především zakládání objektů, odvodnění objektů, hydroizolaci objektů, zpracování inženýrských sítí, nakládku a odvoz zeminy, terénní úpravy, ale také komunikace- chodníky, parkoviště, dětská hřiště atd. Tyto firmy se také zabývají odvozem odpadů a staveništní suti.

Při objednávání služeb těžké techniky je třeba se obeznámit s orientačními cenami jednotlivých strojů. Před jejich objednáním je nutné mít perfektně dopředu rozmyšlen plán práce přesně na hodiny. Tyto stroje jsou totiž velice drahé a každá minuta, kdy nejsou zapojeny do práce, je velice drahá.

Některé příklady:

Minibagr Kubota...... 390,-/ hod
Rypadlo JCB 3CX.... 700,-/ hod
Liaz 150................. 470,-/ hod
Tatra 148................ 550,-/ hod

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

DALŠÍ REFERENCE NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Chcete ušetřit co nejvíce financí při zemních pracích?

Plánujete stavět, či již stavíte dům?

Pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si novou knihu, která Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domu.