Jak vybrat správného dodavatele


V následujícím článku popíšeme, na základě jakých kritérií vybrat vhodnou stavební firmu pro stavbu Vašeho rodinného domu. Máte-li v plánu stavět dům, objednejte si nového průvodce stavbou domu, díky kterému získáte přehled o problematice stavby rodinného domu.

nejen o tom, jak vybrat firmu, je tato kniha

Jako hlavní kritérium při výběru dodavatelské firmy považuji především kvalitu jejich referenčních realizací a ze všeho nejvíc skutečné spokojené zákazníky. Je obvyklé, že jediným kritériem při výběru vhodného dodavatele pro stavbu domu je navržená nejnižší cena. Poté by se však investor měl spokojit prakticky s jakoukoliv formou odvedené práce, jelikož od nejnižší cenové nabídky doopravdy nemůže čekat větší, než nezbytně nutnou míru spolehlivosti natož pak zázraky. K výběru dodavatelské firmy je nejprve zapotřebí dokonale zpracovaný projekt. Takový projekt by měl obsahovat kromě všech stavebních výkresů také výkaz výměr.

Výběr stavební firmy

Výkaz výměr přesně udává jednotlivé objemy stavebních prací a dodávek a to již od výkopových prací v m3, základových konstrukcí v m3, zdiva a omítek v m2, nebo jednotlivých ploch povrchů střechy. Ale také i metráž kabelových rozvodů, počet zásuvek, nebo metry rozvodů topení. Měl by popisovat standard dveří a oken, včetně kování a povrchových úprav. Takto připravený výkaz výměr je dobrým podkladem pro výběrové řízení dodavatelské stavební firmy. Všechny oslovené firmy ve výběrovém řízení musí cenit stejný objem i kvalitu požadovaných prací. Součástí výběrového řízení by měl být také:

• návrh smlouvy o dílo
• dojednání zádržného
• harmonogram prací (doba výstavby)
• navržená délka záruční doby


kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Nákupu nelituji, text splnil má očekávání, jako naprostý laik jsem se dozvěděl základní informace o stavbě domu, zejména bych ocenil postupné členění , které provází stavbou krok za krokem. Velmi bych vyzdvihl fultextové odkazy na konkrétní výrobce materiálu, které zkrátí hledání na internetu. V krátké době se chystám zahájit stavbu RD a díky knize mám mnohem lepší představu, co mě vlastně čeká a na co si dávat největší pozor. Pokračování knihy - Rekonstrukce domu - si samozřejmě také rád přečtu."
Petr M., 59 let

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

DALŠÍ REFERENCE NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Chcete ušetřit co nejvíce financí?

Plánujete stavět dům?

Pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si novou knihu, která Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domu.

Na tomto webu najdete mnoho užitečných článků na téma stavba domu. Nabízená kniha tyto články rozvíjí a navíc přidává mnoho dalších. Jednotlivé postupy a informace jsou provázeny názornými obrázky a v případě elektronické verze knihy interaktivními odkazy na jiné užitečné webové prezentace. Proto neváhejte a objednejte si tištěnou knihu, nebo e-book, který Vám usnadní mnoho zdlouhavé práce a Vaše malá investice se Vám mnohonásobně vrátí.