Projekty a stavba chaty svépomocí


Jako vedlejší aktivitu jsme si vybrali návrh malých dřevěných domů, které nepotřebují díky svým rozměrům stavební povolení. Na našich stránkách najdete několik takových projektů, jejichž ceny nejsou vysoké, a díky kterým lze stavbu snadno zrealizovat. Pokud máte zájem o více informací ohledně stavby drobného dřevěného domu, může Vás na cestě doprovázet přehledně strukturovaný průvodce Jak postavit malý dům.

Objednejte si knihu o dřevostavbáchStavba malé dřevostavby nemusí být ničím složitým a zpravidla lze stihnout pohodlně během jedné sezóny. Stačí mít zručnou stavební sílu a informace - nejlépe v podobě odborné literatury a detailního projektu.

Každá stavba domu začíná výběrem vhodné parcely. Máme-li parcelu je nutné velice pečlivě zvážit finální umístění. Jak se jednou pustíme do stavby základů dřevostavby, plány na umístění jsou zpečetěny. Dále pokračuje stavba konstrukcí podlahové desky, stěnami, střechou a fasádou - venkovním obložením. Máme-li vnitřní prostor pěkně v suchu, můžeme pokračovat vnitřními konstrukcemi - nenosné příčky, vnitřní povrchy, instalace atd. Stavba chaty je zábavnou a radostnou událostí, na kterou bude později většina stavebníků v dobrém vzpomínat.

Uvažujete-li o stavbě chaty, malé dřevostavby či jiného rekreačně/ obytného objektu nesmí Vám uniknout publikace Jak postavit malý dům.