Projekty a stavba chat


Jako vedlejší aktivitu jsme si vybrali návrh malých dřevěných domů, které nepotřebují díky svým rozměrům stavební povolení. Na našich stránkách najdete několik takových projektů, jejichž ceny nejsou vysoké, a díky kterým lze stavbu snadno zrealizovat. Pokud máte zájem o více informací ohledně stavby drobného dřevěného domu, může Vás na cestě doprovázet přehledně strukturovaný průvodce Jak postavit malý dům.

Objednejte si knihu o dřevostavbáchStavba malé dřevostavby nemusí být ničím složitým a zpravidla lze stihnout pohodlně během jedné sezóny. Stačí mít zručnou stavební sílu a informace - nejlépe v podobě odborné literatury a detailního projektu.

Každá stavba domu začíná výběrem vhodné parcely. Máme-li parcelu je nutné velice pečlivě zvážit finální umístění. Jak se jednou pustíme do stavby základů dřevostavby, plány na umístění jsou zpečetěny. Dále pokračuje stavba konstrukcí podlahové desky, stěnami, střechou a fasádou - venkovním obložením. Máme-li vnitřní prostor pěkně v suchu, můžeme pokračovat vnitřními konstrukcemi - nenosné příčky, vnitřní povrchy, instalace atd. Stavba chaty je zábavnou a radostnou událostí, na kterou bude později většina stavebníků v dobrém vzpomínat.

Uvažujete-li o stavbě chaty, malé dřevostavby či jiného rekreačně/ obytného objektu nesmí Vám uniknout publikace Jak postavit malý dům.