Návrh smlouvy o dílo


V případě, že jste se rozhodli pro konkrétní stavební firmu, je nutné sepsat kvalitní smlovu o dílo, abychom předešli budoucím problémům ve spolupráci. Přinášíme Vám některé informace, které Vám pomohou kvalitní smlouvu o dílo sestavit.

Co vše potřebujete zařídit před stavbou?

Smlouva o dílo musí obsahovat:

• plný název dodavatele
• ičo, dičo
• jméno zástupce firmy pro věci smluvní
• jméno zástupce firmy pro věci týkající se dostavby stavby (stavbyvedoucí)
• sankce za nedodržení termínu
• popis předmětu dodávky
harmonogram prací

Předmět dodávky je Vámi požadovaná stavba. Tuto stavbu přesně popisuje dokonale provedený stavební projekt, který neumožňuje dodavateli vícepráce. Dále je předmět dodávky konkretizován výkazem výměr zpracovaným na základě projektové dokumentace.

Cena a způsob úhrady dodavateli je také nedílnou součástí smlouvy o dílo. Klasický způsob splátky probíhá jedenkrát měsíčně a to zpětně za prošlý měsíc. Dodavatel předloží návrh fakturace a Vámi zvolený dozor, nebo přímo Vy jako investor, musí zkontrolovat objemy provedených prací navržených dodavatelem k fakturaci. Poté dodavatel vystaví fakturu s např. čtrnáctidenní splatností. Další součástí smlouvy o dílo by měl být institut zádržného. Z každé faktury se pozastavuje dohodnuté procento finančních prostředků, které se vyplatí po předání díla bez závad a nedodělků a to v celé výši, nebo se může ještě určitá část zádržného pozastavit na dobu například jednoho roku od předání díla. Navrženou smlouvu o dílo nejlépe překontroluje Váš kvalifikovaný právní zástupce.

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

Přemýšlíte o tom, jaké materiály a prvky jsou pro Váš dům nejlepší?

Kniha stavba domu svépomocí Vám může pomoci!

Napsali jsme knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.

Další články na téma stavba domu najdete ZDE.