Režné zdivo jako fasáda domu


Zajímavým typem fasády je pohledové režné zdivo. Největší popularitu si získalo ve Velké Británii. Možná právě nad touto variantou přemýšlíte. Celou stavbou domu, včetně výběru vhodné fasády, Vás může provázet přehledně strukturovaný průvodce Stavba domu svépomocí.

Jaké další pohledové materiály jsou alternativou?

Jako kontaktní, nebo nekontaktní fasádu lze vybrat i pohledové režné zdivo, které je vždy po několika řadách kotveno nerezovými kotvami do nosné konstrukce. Režné zdivo bývá dražší než jiné pohledové konstrukce. Na trhu existuje nepřeberné množství druhů lícového zdiva, a tak je potřeba se nenechat zmámit nějakou variantou, která se nám po pár měsících znelíbí. I zde platí známé rčení „méně je více“. Technologie fasády z pohledových lícových cihel má tak jako ostatní fasádní systémy svá pravidla, s kterými musí být stavitel obeznámen. Ať už se jedná o různé odvětrávané mezery v ploše zdiva, systémové detaily atiky, nebo řešení sokové partie.

Režné zdivo na fasádě

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

Přemýšlíte o tom, jaké materiály a prvky jsou pro Váš dům nejlepší?

Kniha stavba domu svépomocí Vám může pomoci!

Napsali jsme knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.

Další články na téma stavba domu najdete ZDE.