Jak opravit starý dům


Máte starý dům a váháte, zda se pustit do rekonsrukce, nebo do novostavby? Že Vám dodavatelé materiálů a stavební společnosti radí, ať stavíte novostavbu? Je Vám jasné, že bez novostaveb by dodavatelé a stavební firmy brzo zkrachovaly? Přečtěte si publikaci rekonstrukce domu a načerpejte inspiraci před samotnou rekonstrukcí.

Dobrý den, opravdu nelituji, že jsem si tuto knihu koupil. Zjistil jsem spoustu zajímavých věcí a hlavně dobrých rad, jak zrekonstruovat starý barák. A také konečně vím, čím začít a na co hlavně dávat pozor. Opravdu doporučuji každému, kdo chce něco rekonstruovat! S pozdravem
Tomáš Jiráček

Kompletní postup při rekonstrukci domu zde
rekonstrukce venkovského domu

Mnoho lidí se mě ptá, zda je výhodnější dům stavět nový, či rekonstruovat starý dům. Na tuto otázku samozřejmě neexistuje jednoznačná odpověď. Vše záleží na prioritách dané osoby a na jejím přístupu k vlastnímu životu. Jelikož mám vlastní, tj. subjektivní názor, tak budu daného tazatele přesvědčovat, že právě můj názor na danou problematiku má vzít za svůj. Stejně tak je to i s obsahem knihy "Rekonstrukce domu". Budu se snažit být co nejvíce objektivní, ale nikdy nepůjdu proti svým vlastním hodnotám. Budu se snažit používat racionální argumenty, ale vím, že knihy plné racionálních argumentů se silnou měrou podílejí na devastaci krásné krajiny ošklivou stavební produkcí. Pravidla, na základě kterých vzniká prostor, ve kterém žijí lidé, nelze shrnout pouze do racionálních frází. Malebnost, genius loci, nebo harmonie místa jsou témata, která nelze racionálně popsat, což však neznamená, že bychom měli tato témata opomíjet. Pakliže se mě někdo zeptá, zda budu stavět někdy vlastní dům, tak mu odpovím, že si koupím starou stavbu a tu zrekonstruuji. Začnu pomalu dům rekonstrukovat postupně od střechy, přes podkroví, podlahy až po novou koupelnu. V Čechách je mnoho krásných domů, které na rozdíl od dnešní produkce umějí stárnout, a s přibývajícími roky se jejich hodnota zvyšuje.

Rekonstrukce domu od A až po Z.

Máte krásný starý dům a chcete ho rekonstruovat?

Pro Vás jsme napsali knihu , která Vám usnadní rekonstrukci domu.