Jak opravit koupelnu


V následujícím článku se budu zabýbat rekonstrukcí koupelny. Jaké vybrat zařizovací předměty? Jaké dlaždice? Vanu, nebo sprchový kout? Odpověď na tyto a mnohé další otázky naleznete v knize "Rekonstrukce domu"

Kompletní postup při rekonstrukci koupelny zde
rekonstrukce koupelny rekonstrukce koupelny

Dříve než začnete se samotnou rekonstrukcí koupelny, je nutné, abyste si uvědomili, co pro Vás má největší význam. Je mnoho lidí, kteří horlivě rekonstruovali koupelnu, aby následně zjistili, že jim místo rohové vany s vířivkou stačí jeden sprchový kout. Střízlivý odhad Vašich potřeb je prostě základ a pamatujte si, že při volbě dekorativních prvků je někdy méně více! S návrhem koupelny nám může pomoci koupelnové studio, které se postará jak o funkční, tak i o estetické požadavky ušité Vám přesně na míru. V nabídce koupelnových studií je jak samotný návrh, tak i výsledná realizace navržené koupelny. Standardem projektové dokumentace od takového studia bývá samozřejmě zpracování interiérových pohledů a jiných nezbytných konstrukčních výkresů plánované koupelny. Součástí je výkres spárořezu zpravidla v měřítku 1:10, 1:15. Podle něj již povolaní řemeslníci, či vy, jako stavitelé svépomocí, koupelnu zhotovíte. Koupelnová studia mají široký sortiment zařizovacích předmětů všemožných značek. Můžete si zde přímo vybrat vše od obkladů, vany až po kliku od dveří. Výhodou takových studií je přítomnost materiálů a koupelnových prvků přímo na místě v showroomu. Můžete si nechat předvést sprchy a jiné zařizovací předměty přímo v modelových typových koupelnách. Rekonstrukce koupelny je často spojená s novými rozvody topení, vody a elektřiny. Pakliže přistoupíme již k obkládání a montáži zařizovacích předmětů, měly by být rozvody naprosto v pořádku, abychom do nových dlaždic nemuseli vysekávat dodatečné otvory.

Jestliže navrhujeme novou koupelnu například do podkroví, či nad dřevěné stropy, musíme si uvědomit, že v případě zatýkání začnou konstrukce pod koupelnou rychle degradovat. Abychom se vyhnuli drahé rekonstrukci stropů, měli bychom koupelnu situovat v přízemí, nebo klást důraz na precizní provedení hydroizolace koupelny.

Plánujete rekonstrukci koupelny, nebo jiných částí Vašeho domu?

Máte krásný starý dům a chcete ho rekonstruovat?

Pro Vás jsme napsali knihu , která Vám usnadní rekonstrukci koupelny a celého domu.

rekonstrukce koupelny