Nejčastější dotazy


Odpovídáme na Vaše otázky

Na této straně průběžně zapisujeme nejčastější otázky, které nám kladete. V první části jsou otázky související s námi vydanými knihami a ve druhé jsou otázky ohledně projektů venkovských domů.

Kompletní postup při stavbě domu najdete zde

Otázky k tištěným knihám:

Před X dny jsem si objdenal / zaplatil tištěnou knihu, ale stále mi nedorazila, co mám dělat, kde je?

V případě, že Vám tištěná kniha ještě nedorazila, zavolejte prosím na Vaší poštu zda neleží tam. Nejste-li kurýrem zastiženi doma, je kniha uložena po 14 dní na Vaší pobočce. Často se stává, že kurýr opomene zanechat výzvu na vyzvednutí balíku. Pokud Vaše kniha na poště uložená není, zkontaktujte nás prosím na adrese info@venkovskydum.cz a my Vám sdělíme číslo zásilky, podle kterého lze zásilku on-line dohledat.

Chci si koupit více knih a zaslat je v jednom balíku (například jak knihu Stavba domu svépomocí, tak i knihu Rekonstrukce domu).

Napište nám na info@venkovskydum.cz jaké knihy a kolik si jich objednáváte. Ve zprávě nezapomeňte uvést adresu, na kterou Vám máme knihy na dobírku zaslat.

Objednal jsem si knihu na dobírku, nebo kartou, nebo převodem, za jak dlouho mi příjde?

Kniha Vám přijde za cca 2-5 pracovních dnů. To znamená, že knihu odešleme ještě ten samý den, nebo druhý den po Vaší objednávce.

Kolik mě bude stát poštovné?

Cena doručení na dobírku je 89,-. Pokud zaplatíte online kartou, nebo převodem na účet, bude Vás stát poštovné pouze 59,-.

Otázky k e-bookům:

Pokud zaplatím e-book, kdy mi příjde na e-mail?

E-book Vám přijde v příloze bezprostředně po uhrazení objednávky. Pouze v případě e-booku Jak postavit malý dům Vám e-book zašleme osobně, jelikož svou velikostí (velké množství obrázků) přesahuje bezpečný limit pro automatické odesílání emailem. Na rozdíl od ostatních e-knih Vám tedy nepřijde ihned po zaplacení, nýbrž v horizontu jednoho pracovního dne. Objednávky zpracováváme každý pracovní den.

Lze e-book vytisknout?

Ano, e-book lze vytisknout ve vysokém rozlišení.

Prodáváte i tištěnou verzi vašich knih?

Ano, prodáváme tištěnou knihu Stavba domu svépomocí.

ZPĚT NA KNIHU STAVBA DOMU SVÉPOMOCÍ

ZPĚT NA KNIHU REKONSTRUKCE DOMU

ZPĚT NA KNIHU DŘEVOSTAVBA SVÉPOMOCÍ

ZPĚT NA KNIHU JAK POSTAVIT LEVNÝ DŮM

Otázky k projektům:

Jak je to se změnami v projektu, kolik stojí a jak velké mohou být?

V případě, že si objednáte elektronickou verzi projektu středního domu za 6900,-, tak změny proveďte během stavby a na úřadě zažádejte o změnu stavby před jejím dokončením (více info ZDE). Úřad je v takovém případě zpravidla shovívavý a žádné problémy nedělá. Mnoho stavebníků si totiž takovou žádostí ani život nekomplikuje. Pravda je taková, že v případě, že u rodinného domu něměníte zásadně jeho vnější rozměry, tak se jedná o zbytečnou birokracii. U elektronického projektu měníme na žádost kupujícího pouze způsob vytápění.

U standardní tištěné a orazítkované verze s energetickým průkazem budovy atd. si za úpravu projektu musíte u nás připlatit. Cena je odvislá od komplikovanosti změn. Posunutí příček, či změna formátu oken je cca 3000,-, úpravy, které vyžadují změnu statiky se pohybují okolo 5000,-. Změny, u kterých se mění zásadně rozměry domu (přidávání místností, garáže atd), stojí od 10 000,- výše.

Jak dlouho trvá doručení projektu?

U elektronické verze Vám pošleme projekt do druhého dne od přijetí částky na účet.

U tištěné verze projektu s úpravami na míru je doba doručení do 30ti dnů. Spolupracujeme s techniky, kteří jsou často zaneprázdnění dlouho dopředu, a tak si stanovujeme rezervu, abychom projekt neodevzdávali v časovém skluzu.

Mohu si u Vás objednat kompletní dodávku domu na klíč, jak to probíhá?

V ostatních krajích než je středočeský je nutné zajistit firmu, která je v dojezdové vzdálenosti od Vaší parcely. V některých krajích spolupracujeme s ověřenými stavebními firmami. Po tom, co společně specifikujeme použité materiály a přesné rozměry domu, Vám vypracujeme cenovou nabídku kompletní dodávky na klíč. Na Vás pak je, zda Vám námi nabídnutá cena bude vyhovovat, či nikoliv. Standardní je, že s vyrpacováním cenové nabídky oslovíte více firem a vyberete si tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.

ZPĚT NA PROJEKT STŘEDNÍHO DOMU