Osb desky ve skladbě podlahy


OSB desky jsou dnes multifukčním materiálem, bez kterého se neobejde prakticky žádná stavba. Zakoupíte-li našeho průvodce, může Vás doprovázet celou stavbou domu od vyřizování stavebního povolení až po finální práce na domě.

Objednejte si knihu o stavbě domu a začněte!

Standardním deskovým materiálem při konstrukci plovoucích podlah jsou OSB desky. Jejich výhodou je finanční dostupnost, snadné formátování, nebo příznivá hmotnost. OSB desky se pokládají k sobě na pero-drážku, avšak vyrábějí se i varianty bez pera a drážky, takže je nutné se vyvarovat záměny ve stavebninách.

V projektech venkovských domů používáme dvě vrstvy křížem kladených OSB desek. Tyto vrstvy můžeme buď slepit, nebo prošroubovat. Při pokládání jednotlivých vrstev musíme mít stále na paměti, aby byl podkladní povrch bez mechanických nečistot.

Na takto připravený povrch lze již namontovat jakoukoliv podlahu dle návrhu. K OSB deskám se může finální vrstva přibít, přišroubovat nebo nejčastěji přilepit. U těchto desek je nutné dbát na to, aby nebyly vystaveny dlouhodobé vlhkosti. Jsou totiž velice nasákavé a mohou tak zvětšit svůj objem, který po vysušení zůstává stále ve změněné podobě.

OSB desky jsou poměrně módní záležitostí, a tak není neobvyklé, že se z nich navrhuje pohledový nábytek, podlahy, obložení stěn a jiné prvky v interiéru. Desky se obrousí a následně nalakují, takže jejich povrch je hladký a vhodný k bezprostřednímu použití.

Osb desky v podlaze

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Nákupu nelituji, text splnil má očekávání, jako naprostý laik jsem se dozvěděl základní informace o stavbě domu, zejména bych ocenil postupné členění , které provází stavbou krok za krokem. Velmi bych vyzdvihl fultextové odkazy na konkrétní výrobce materiálu, které zkrátí hledání na internetu. V krátké době se chystám zahájit stavbu RD a díky knize mám mnohem lepší představu, co mě vlastně čeká a na co si dávat největší pozor. Pokračování knihy - Rekonstrukce domu - si samozřejmě také rád přečtu."
Petr M., 59 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

DALŠÍ REFERENCE NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Chcete se dozvědět více o podlahách, nebo jiných konstrukcí při stavbě domu?

Kupte si tohoto průvodce a můžete začít!