Jak namontovat vchodové dveře


Vchodové dveře do domu jsou významným funkčním a estetickým prvkem, jehož výběr je významným prvkem stavby domu. Celou stavbou domu Vás může provázet přehledně strukturovaný průvodce Stavba domu svépomocí, aby vše probíhalo pokud možno tak, jak správně má.

Objednejte si knihu o stavbě domu svépomocí

Zabudování dveří do stavby nevyžaduje speciální technické nároky. Dveře je možné osazovat již do hrubého zdiva, nebo již do hotového ostění. Doporučujeme montáž vchodových dveří nechat až do závěru dokončovacích konstrukcí, aby nedošlo k jejich mechanickému poškození v průběhu stavby. Pro zabezpečení prostoru domu nám při stavbě postačí dveře pracovní. Kotvení dveří se provádí pomocí kotevních profilů, které jsou součástí dodávky. Při kotvení můžeme také použít turbošrouby, nebo šrouby s hmoždinkami. Dveře se namontují do stavebního otvoru a pomocí dodatečného seřízení kování vyrovnají. Při seřizování je nutné kontrolovat zejména svislost a vodorovnost jednotlivých profilů. Pokud nejsou dveře usazeny na pevném podkladu, musí být usazeny v rozích na stabilních podložkách. Spáry se utěsní polyuretanovou pěnou. Spáry nesmí být vyplněny nestlačitelným materiálem, jako je například malta. Poté se provede zednické zarovnání.

Vchodové dveře

Chcete znát rady a tipy při výběru dalších stavebních prvků do Vašeho domu?

Stavíte, nebo plánujete stavět dům?

Pro Vás jsme napsali knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.

Další články na téma stavba domu najdete ZDE.