Montáž vnitřních elektrorozvodů


Elektroinstalace jsou z podstatné části doménou kvalifikovaného odborníka a s tím je v průběhu stavby domu potřeba počítat. Je důležité aby jejich montáž probíhala v souladu s platnými normami České republiky. Nejenom elektrorozvodům se věnujeme v námi vydané knize Stavba domu svépomocí.

Objednejte si knihu o stavbě domu svépomocí

Aby stavba domu svépomocí probíhala dle Vašich představ, je nutné mít před montáží elektroinstalace rozmyšlené umístění nábytku, elektrospotřebičů a návrh koupelny a kuchyňské linky. Pokud využijete služeb některého koupelnového studia, kuchyňského studia, či architekta, tak samozřejmou součástí výkresů jsou i interiérové pohledy, ve kterých jsou místa zásuvek a vypínačů přehledně vyznačena. Poté se vyřezají drážky ve zdivu a ostatních konstrukcích. Elektroinstalace provádí zpravidla kvalifikovaná firma a její práce je u předávání klientovi zkontrolovaná revizním technikem.

Elektrorozvody

Nezapomeneme umístit v garáži, kotelně, či jiném vhodném místě zásuvku s motorovým proudem. Také si rozmyslíme umístění zásuvky na fasádě pro sekání zahrady, nebo pro jinou příležitost, kdy budeme potřebovat vně domu elektrický proud. S projektantem elektroinstalace a architektem domu vybereme vhodné osvětlení na fasádě, nebo i osvětlení budoucí zahrady. Nezapomeneme na přívod elektřiny k budoucímu místu venkovního altánu, terasy, či jiného zahradního prvku.

Vnitřní elektroinstalace

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.