montáž kročejové izolace


Pakliže chceme maximálně ušetřit na stavbě domu, lze kročejovou izolaci vynechat. Její montáž nám však zajistí neprůzvučnost konstrukce, což zvýší cenu nemovitosti, a tudíž má tato investice jistý smysl i po ekonomické stránce věci.

Jak postupovat při stavbě podlah svépomocí?

Poté, co docílíme perfektně rovného podkladního povrchu, můžeme začít s pokládáním kročejové izolace (20/25mm). Nejčastější materiálovou variantou je polystyren/ minerální vata. V nouzovém případě, například z důvodu nízkých stropů, můžeme použít mirelon. Kročejová izolace je vhodná především v horních patrech domu. Eliminuje šíření hluku konstrukcí do ostatních prostor domu. Jedná se jak o hluk vytvářený tupými nárazy při chůzi, tak i o hluk způsobený například reprodukovanou hudbou. Kročejová izolace je velice užitečnou konstrukcí, která velmi citelně zvyšuje uživatelský komfort domu. Jelikož se však jedná o mírný nadstandard, je běžné, že stavební firmy tuto vrstvu vynechávají, aby ušetřily.

Pakliže uvažujete o koupi nemovitosti a to platí především u nově postavených domů a bytů, je nutné pečlivě zjistit, zda prostor vyhovuje i z tohoto hlediska. Nezřídka se totiž stává, že se nový majitel nestačí po několika dnech užívání zakoupené nemovitosti divit, jak hlučné má sousedy.

Výrobci kročejové izolace:

isover

knaufinsulation

schlueter

rockwoolk

kniha stavba domu svépomocí vás naučí:

• Jak postupovat krok za krokem od výběru parcely, přes úřady až po finální práce na domě.

• Jak se zorientovat v nabídce, srovnat ceny a získat dostatečný přehled o stavebních materiálech.

• Pomocí názorných obrázků a fotek pochopit jednotlivé stavební etapy.

• Jaké jsou základní zásady při navrhování, což Vás připraví na spolupráci s projektantem.

Jak napravit základní poruchy stavby.

• ...a mnoho dalšího.

Reference"Knihu jsem již 2krát pročetl a pomohla mi udělat si ucelenou představu jak by celá stavba měla probíhat. I když stavbu ve finále patrně svěřím odborníkům, mám jasnou představu na co se při následné kontrole a převzetí jednotlivých etap zaměřit. Děkuji a těším se na pokračování."ing. Milan Jaroš, 29 let

"Kniha se mi velmi líbí, obzvlášť část zabývající se výběrem vhodného pozemku ke stavbě a zamyšlení nad budoucími problémy, které stavebníka mohou potkat. Je také příjemné, že je psána "nadčasově" a řeší problémy, které budou aktuální i za několik let."
Petr Suchý

Reference"Jelikož nás čeká stavba domu svépomocí, zakoupením Vaší knihy se mi otevřel úplně nový obzor a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Nový přítok informací v dosud "neznámém světě"mi poskytl reálné, trefné a potřebné rady, a Vaše kniha mi na mnoho mých otázek odpověděla. Samozřejmě se těším na další čtení a podobným nám, co se chtějí pustit do stavby domečku, bych knihu určitě doporučila a všem držím palce."

Lenka Janoušková, 38 let

Přemýšlíte o tom, jaké materiály a prvky jsou pro Váš dům nejlepší?

Kniha stavba domu svépomocí Vám může pomoci!

Napsali jsme knihu, kterou si můžete objednat zde. Kupte si kompletního průvodce stavbou domu, který Vám usnadní mnoho kroků na cestě k Vašemu novému domovu.

Další články na téma stavba domu najdete ZDE.