Ekonomicky dostupné domy


Chcete-li precizní informace, rady a tipy související s tématem ekonomické/ malonákladové stavby doporučujeme vám TUTO KNIHU. Spojením inspirace, promyšleného plánu a nadšení lze docílit stavby rodinného domu i s velmi omezenými finančními prostředky.

Plánujete stavbu domu, ale nechcete hypotéku?

Je pochopitelné, že nízkonákladové/ ekonomické rodinné domy nejsou řešením pro každého, a že každý má víceméně rozdílné představy o svém ideálním bydlení. Osobně kladu silný důraz na výběr lokality. Z mnoha úhlů pohledu na danou problematiku se mi kvalita pozemku zdá důležitější než stavba samotná. Je-li stavební parcela kvalitní, se vzrostlými stromy a krásným výhledem do krajiny, není důvod se opevňovat v uzavřeném domě - hradu. Malá a úsporná dřevostavba chytře propojená s exteriérem intenzitu zážitku jenom umocní.

Na internetu se lze dočíst mnoho zcestných rad a dezinformací, které ve vás mají vzbudit dojem, že i za málo peněz lze koupit velký a prostorný dům. Tato tvrzení jsou však z naprosté většiny motivována snahou o zisk a to samozřejmě na úkor vaší peněženky. Do této kategorie spadají různé nabídky úvěrů, hypoték a nebo levných výhodných stavebních materiálů.

V knize Jak postavit malý dům, kterou jsme publikovali, jsme sepsali všechny výhody a nevýhody námi nabízeného řešení- stavby menšího rodinného domu svépomocí. Najdete zde mnoho návodů a rad při samotné konstrukci domu, ale také různá zamyšlení nad celkovým smyslem tohoto řešení.

Články na téma ekonomických staveb:

Stavby BEZ stavebního povolení
Zaměření plánované stavby
Zakládání ekonomické stavby
Zděné základy
Založení na zemních vrutech
Podlahová deska
Typy podlahových krytin
Stěna a její konstrukční prvky
Stavba stěny dřevostavby
Konstrukce střechy
Stavba pultové střechy
Výroba dveří
Tiny Houses


Není pro Vás rekonstrukce domu finančně výhodnější volbou?

Rekonstrukce starých domů je trend, který nabývá v dnešní době, kdy je horlivá výstavba odstartovaná v 90.letech již v útlumu, na významu. Staré domy se stavěly z kvalitních poctivých materiálů a jejich citlivá přestavba značně zvýší jejich hodnotu. Starší venkovské domy mají své kouzlo a jsou daleko malebnější než dnešní obvyklá produkce. Před tím, než začnete plánovat stavbu domu na klíč, zamyslete se nad tím, zda není výhodnější koupit starší dům a ten rekonstruovat. K tomu Vám pomůže i kniha rekonstrukce domu.Dále čtěte:

Dům na klíč

Levné domy

malé domky na klíč

typové domy