Jaké jsou druhy topení


Při výběru topení bychom měli být svědomit, protože teplo nám zajišťuje pohodu a spokojnost. Výběr vyplyne z Vašich požadavků na komfort, ale především z charakteru stavební lokality. Napsali jsme průvodce stavbou domu, ve kterém popisujeme krok po kroku úskalí stavby rodinného domu. Můžete si jej objednat ZDE.

Kniha o nejen o výběru vhodného typu vytápění

kotel • Kotel na zemní plyn – je nejrozšířenější ze zdrojů tepla pro vytápění a ohřev vody. Výhodou je tichý chod a nenáročná údržba. Nevýhodou je, že Česká republika nemá své vlastní zásoby zemního plynu, a tak je závislá na dodavatelích.

o Lokální vytápění
o Centrální vytápění

• Vytápění elektřinou – Kvůli stálému zvyšování cen elektřiny se jedná o nákladnější typ vytápění. Pozor na tzv. přímotopy. Výdaje za elektřinu by se mohly mnohonásobně zvýšit.

• Tepelné čerpadlo – u tepelného čerpadla narazíte na vysokou cenu a nejistý termín návratnosti. To, co Vám naslibuje výrobce, berte s rezervou a nezapomeňte, že každý přístroj potřebuje pravidelnou revizi, která není zadarmo a výrobce jí do doby návratnosti častokrát nezapočítá.

• Kotel na tuhá paliva- tato varianta se stává s narůstající sociální nejistotou ve společnosti stále častější a žádanější. Majitel takového kotle je vlastně závislý pouze na tom, zda v průběhu neotopné sezóny sežene dostatek topiva na zimu. Česká republika patří mezi nejbohatší státy na rozlohu zalesněných ploch a sehnat u nás palivové dříví není žádný problém. Topit se dá samozřejmě i uhlím, či různými slisovanými brikety z organického materiálu.

• Kombinace výše zmíněných

Vzhledem k vzrůstajícím cenám plynu a elektřiny můžeme hledat i jiné, alternativní zdroje tepla.

CHCETE VĚDĚT VÍCE O VYTÁPĚNÍ? POKRAČUJTE ZDE.


Plánujete rekonstrukci domu a nevíte kde začít?

Pro Vás jsme napsali knihu , která Vám usnadní rekonstrukci domu.

Plánujte, nebo již stavíte dům?

Pro Vás jsme napsali knihu , která Vás provede stavbou domu krok za krokem.