Střešní krytiny


Střešní krytiny jsou důležitým tématem, kterému se věnujeme v mnoha různých článcích. V tomto článku shrnujeme hlavní zástupce střešních krytin na jejichž podstránky se můžete prokliknout. Doufáme, že Vám naše informace pohomohu ke správné volbě krytiny pro Váš dům!

Průvodce Vám poradí s výběrem krytiny

Plechové střešní krytiny

Možná celosvětově nejrozšířenější materiál pro střešní krytinu je plech. Vyrábí se z něho mnoho odlišných profilovaných plechů různých barev a povrchových zpracování. Plechová krytina je velice odolná a v mnoha případech také na vysoké estetické úrovni. Více informací o plechových krytinách naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Asfaltové střešní krytiny

Dalším populární materiálem pro střešní krytinu je asfalt. Je to jedno z nejlevnějších řešení. Zároveň je instalace asfaltové krytiny rychlá, používá se hojně na sezónních dřevostavbách a obecně na stavbách malého typu jako jsou chaty a malé ekonomické rodinné domy. Více informací o asfaltových krytinách naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Šindelová střešní krytina

Klasické šindele není potřeba nikomu představovat. I v dnešní době se používají a to především tam, kde se rekonstruuje dům zpět do tradiční venkovské podoby například z předminulého století. Výhodou šindele je jeho malebnost a lehkost, pochopitelnou nevýhodou je především jeho požární neodolnost. Více informací o šindelové krytině naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Šablonová krytina

Šablonová krytina je trochu náročnější na instalaci než asfaltové pásy a plech, ale zase je elegantnější a proto se používá často u rodinných domů běžného i nadstandardního typu. Je velice lehká, proto si našla oblibu také u rekonstrucí domů, kde bývají často poddimenzované krovy. Více informací o šablonových krytinách naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Pálená krytina

Asi nejpoužívanější krytinou byla v českých zemích od nepaměti pálená střešní taška. Nejtradičtější typ je samozřejmě bobrovka, kterou můžeme pokládat na střechu dvěma základními způsoby- na husté a řídké laťování. Právě těmto dvěma způsobům se věnujeme v samostatném článku o této krytině. Více informací o pálených krytinách naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Zelená střecha

Zelená střecha je především módní záležitostí, které se věnujeme spíše okrajově. Samotné konstrukční řešení je zpravidla celkem problematické a nese s sebou mnoho zádrhelů. Estetické benefity mohou však v určitých případech předčít strastiplnou realizaci. Více informací o pálených krytinách naleznete v samostatném článku ZDE.

druhy krytin

Máte-li zájem o knihy na téma stavby domu či jeho rekonstrukce, můžete si vybrat z naší nabídky publikací ZDE. Více informací o konstrukci jednotlivých druhů střech se dozvíte v TÉTO KNIZE:


Není pro Vás rekonstrukce domu finančně výhodnější volbou?